Перший том історії про Гаррі Поттера продали на аукціоні Hansons Auctioneers за 28,5 тисяч фунтів стерлінгів (34,6 тисяч доларів США), хоча старий власник придбав книжку в 1997 році всього лише за один фунт. Відмінною особливістю першого видання є дві помилки, допущені під час друку, які й дозволяють відрізнити книги цього тиражу (загалом, 500 екземплярів) від виданих пізніше.

Аукціон відбувся 31 липня, у день народження Гаррі Поттера і самої авторки Джоан Роулінг. «Філософський камінь» купив британський колекціонер і віддав за нього 28,5 тисяч фунтів (34,5 тисяч доларів, а з податками взагалі більше 40 тисяч). За книгу боролися ще два заможних претендента — торги вийшли досить запеклі.

«Я не можу в це повірити. Я розраховував на це, але насправді ніяк не міг повірити, що моя книга може стільки коштувати», — розповів колишній господар книжки — 54-річний офісний працівник (своє ім'я він називати не захотів), повідомляє аукціонний будинок Hansons Auctioneers.

У 1997-му році він придбав томик «Гаррі Поттер і філософський камінь» на книжковому розвалі в Стаффордшире за один фунт, щоб було що почитати у відпустці. Потім британець поклав книгу в шафу і забув про неї на довгі роки.

Після того як історію хлопчика-чарівника зі шрамом полюбили в усьому світі, а книги Джоан Роулінг вийшли багатомільйонними тиражами, аноніму прийшло в голову, що стара книжка тепер може коштувати дорожче фунта, і він запросив оцінювача. Хоча очікування у господаря були досить скромні — на отримані кошті він хотів зробити ремонт у ванній.

В оцінювача з аукціонного будинку «Hansons Auctioneers» теж особливих очікувань не було. Йому щотижня хтось дзвонить і каже, що хоче продати перше видання «Гаррі Поттера». Хоча перша партія нараховує лише 500 книг.

Але є маленька деталь, яка дозволяє точно визначити, чи правда перед вами те саме видання: друкарські помилки. У книгах, за якими женуться колекціонери, у слові «філософський» на зворотному боці обкладинки пропущена друга «О», а ще на 53-й сторінці у списку предметів, які потрібні учням Гоґвортської Школи Чарів і Чаклунства, двічі згадана чарівна паличка.

«Клієнт викликав мене, щоб оцінити три коробки його книг. Вона була там — священний грааль книг про Гаррі Поттера! Я був у такому захваті! Кожен оцінювач мріє її знайти», — розповів експерт.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile