Голова Національної поліції Сергій Князєв відмовився коментувати інформацію про те, що підозрюваний в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк має родичів серед працівників поліції Херсона. Про це Князєв повідомив в інтерв'ю агентству «Українські новини».

На прохання журналіста прокоментувати інформацію про те, що підозрюваний в організації вбивства Гандзюк Сергій Торбін є родичем або кумом поліцейського начальника з Херсона, Князєв відповів:

«Це просто набір пліток, які я навіть не маю ні бажання, ні часу обговорювати. Тому що мені абсолютно не цікаво обговорювати плітку, що якийсь чиновник чи поліцейський був родичем такого-то ... У нашій державі кожен комусь родич... Ніякого офіційного свідоцтва, що офіцер поліції «прикривав» своєю посадою, своїми діями або бездіяльністю когось, немає. Жоден орган розслідування такого факту не встановив — ні Нацполіція, ні будь-який інший правоохоронний орган на сьогодні».

Коментуючи справу Гандзюк, Князєв зазначив, що його шокувала недовіра до поліції.

«Недовіра в цій справі до поліції — це взагалі був для мене шок. Питання недовіри почалось саме з справи пані Ноздровської (адвокатка Ірина Ноздровська, вбита на початку 2018 року, ред.), тому що ці постійні спроби «каламутити воду» привели лише до затримки розслідування кримінального провадження», — наголосив голова Нацполіції.

Водночас адвокат Масі Найєм, коментуючи заяви голови Нацполіції стосовно справи Гандзюк, зазначив, що він не уповноважений коментувати цю справу, адже її розслідує Служба безпеки.

«Чому взагалі по цій справі бодай слово каже голова Нацполіції Князєв? Справа була передана СБУ (миттєво — після смерті Каті). Яке відношення голова НПУ має до цієї справи?», — повідомив захисник у Facebook.

Зазначимо, у серпні минулого року видання «Українська правда» оприлюднило матеріал, у якому, зокрема, ішлося, що підозрюваний в організації замаху на активістку Катерину Гандзюк Сергій Торбін — колишній оперативний співробітник МВС, а також, що у нього є родичі в поліції. «Його в поліції вважали неконтрольованим і п’яницею. Його кум, до речі, досі працює в органах, одним з начальників слідчого управління в поліції області», — повідомив журналістам екс-член «Правого сектору», до якого свого часу входив Торбін.

Нагадаємо, 30 грудня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідству відоме прізвище замовника вбивства радниці міського глави Херсона Катерини Гандзюк.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: