У Високому суді Лондона відбулось п’ятиденне слухання справи державного ПриватБанку проти його колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, під час якого відповідачі відмовились від майже половини своїх аргументів, які планували представити.

У Високому суді Лондона відбулось п’ятиденне слухання справи державного ПриватБанку проти його колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, під час якого відповідачі відмовились від майже половини своїх аргументів, які планували представити.

Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку за підсумками слухань у Високому суді Лондона, які закінчились 31 липня.

Згідно з повідомленням, Коломойський та Боголюбов визнали, що справа ПриватБанку щодо колишніх власників є «достатньою для того, щоб розглядати її у Високому суді Лондона», а також те, що «існує ризик розтрачання олігархами своїх активів, якщо їм це не буде заборонено судовим наказом про арешт активів».

«Під час слухання, провідний адвокат ПриватБанку Стефен Сміт пояснив, що у період з квітня 2013 року до серпня 2014 року, Коломойський і Боголюбов організували шахрайську схему з надання позик 46 позичальникам, здійснення виплати за 54 удаваними «договорами поставки» товарів, та схеми перекредитування, спрямовані на приховування шахрайських дій», — повідомляють у ПриватБанку.

Як зазначалось 23 липня, колишні власники ПриватБанку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов подали заяви до Високого суду Лондона з метою оскарження його юрисдикції у справі проти націоналізованого банку.

Колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомляв, що захист Ігоря Коломойського робить все можливе, щоб затягнути справу ПриватБанку у Лондонському суді.

У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів, в результаті чого кошти були перераховані  компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Мінфін під керівництвом Данилюка тоді привітав рішення суду. Данилюк заявив, що «на сьогодні держава фактично витратила майже 140 мільярдів гривень на докапіталізацію ПриватБанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає. Ці 140 мільярдів гривень — це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони обов’язково мають бути повернуті в державний бюджет».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile