Коломойський «морально готовий» потрапити до реєстру олігархів. Але каже, що думка може змінитись

Ігор Коломойський після конгресу Федерації футболу України, Київ, 6 березня 2015 року
Ігор Коломойський після конгресу Федерації футболу України, Київ, 6 березня 2015 рокуМусієнко Владислав/УНІАН

Бізнесмен та один із найбагатших українців Ігор Коломойський заявив, що «морально готовий» потрапити до реєстру олігархів. Каже, що звик, що його і так називають олігархом.

Про це він зазначив у коментарі «Радіо Свобода».

«Морально я готовий потрапити до реєстру олігархів. Не хотілося б, звісно, бути "білою вороною" і опинитись одному в цьому реєстрі. Але я, за великим рахунком, вже звик, що мене де-факто називають олігархом. Тепер ще й офіційно в реєстр внесуть. Костюм пошию і нашию на нього зірку "Олігарх"», — заявив Коломойський.

Водночас він додав, що його позиція буде актуальною, лише якщо законопроєкт ухвалять у теперішній редакції. «Я не як юний піонер, я не завжди готовий», — каже олігарх.

Коломойський зазначив, що свої бізнес- та медіаактиви «продавати під дулом пістолета не збирається», щоб не потрапити до реєстру. Проте він каже про готовність звітувати про свої доходи, а також про свої зустрічі з політиками, якщо такі будуть.

За даними «Forbes Україна», Коломойський посідає четверте місце у рейтингу найзаможніших українців. Його статки оцінюють у 1,8 мільярда доларів. Головні активи Коломойського — нафтогазові (0,7 млрд доларів), йдеться про його частку в «Укрнафті» (40,1%) та «Укртатнафті», де він має контрольний пакет. Також у Коломойського є мережа заправок.

2 червня президент Володимир Зеленський вніс до парламенту як невідкладний законопроєкт, яким влада обіцяє побороти олігархічну систему в Україні.

У РНБО, якій Зеленський доручав розробити цей законопроєкт, раніше підрахували, що в Україні є щонайменше 13 олігархів, однак про кого саме йдеться — не сказали.

Згідно з останнім рейтингом «Forbes Україна», сто найбагатших українців за рік збільшили свої статки на 42%, до 44,5 мільярда доларів. До першої п'ятірки потрапили Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Костянтин Жеваго, Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Деолігархізація була однією з головних обіцянок Володимира Зеленського під час передвиборчої кампанії 2019 року, але він досі її не виконав, як нагадали наприкінці квітня в Комітеті виборців України.