Команда президента Володимира Зеленського готується до внесення на розгляд нової Верховної Ради законопроект про створення Служби фінансових розслідувань. Це буде одним з перших законопроектів, які має розглянути новий парламент

Про це повідомив голова Державної податкової служби України Сергій Верланов в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Вчора ми пройшлись по матеріалах, наших напрацюваннях, по основному баченню… Хочемо вийти на консенсусне рішення до початку роботи нової Верховної Ради, щоб це був один з перших внесених законів і, відповідно, проголосованих у новому парламенті», — повідомив Верланов.

Зазначимо, що Служба фінансових розслідувань має замінити податкову міліцію. За словами Верланова, новий орган буде демілітаризованим, тобто не здійснюватиме силових функцій. Водночас головним завданням служби буде проведення аналітичної роботи.

Міністерство фінансів представило законопроект про створення Служби фінансових розслідувань наприкінці лютого 2017 року за каденції тодішнього міністра фінансів Олександра Данилюка, який наразі обіймає посаду секретаря РНБО. Через місяць тодішній Порошенко виступив за її невідкладне створення.

19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.

Поділитись: