В етері передачі CNN «Згадати все» (All Things Considered) колумніст та колишній аналітик Республіканської партії Рік Вілсон висміяв Дональда Трампа, сказавши, що той не зможе самостійно знайти Україну на карті. Трамп і його прихильники розкритикували Вілсона й ведучого програми.

Приводом до обговорення в програмі за 26 січня стала сварка держсекретаря Майка Помпео з журналісткою NPR, де той не лише вилаяв її, а й нібито попросив показати на карті Україну.

Вілсон прокоментував цей інцидент так: «(Помпео — ред.) також знає глибоко у своєму серці, що Дональд Трамп не може знайти на карті Україну, навіть якщо там поставити літеру «U» і реальний будівельний кран поруч». Англійською «кран» — «crane», що разом із літерою «U» вимовляється так само, як і англійський варіант назви нашої країни.

На цих словах ведучий «Згадати все» Дон Лемон почав сміятися.

Тут Вілсон намагається підкреслити, що Трампу настільки нецікава Україна, що він не зміг би знайти її на карті, якби йому прямо вказали, де вона розташована.

Вілсон продовжив: «Він знає, що цій адміністрації, знаєте, все одно на цей світ. Тож частково він так заграє зі своїм електоратом, а частково — зі своєю авдиторією. Ну, знаєте, цим скептично налаштованим поколінням недалеких бумерів, які підтримують Трампа».

На цих словах засміявся не лише Лемон, а й інший співрозмовник ведучого — коментатор CNN і колумніст The New York Times Ваджагат Алі. «Ох вже ця елітка з її географією, картами й правилами орфографії!» — зауважив він.

Тут Алі висміює негативну реакцію прихильників Трампа на критику президента, якого начебто постійно звинувачують лише в тому, що він пише свої твіти з помилками й погано орієнтується в географії.

Пізніше в етері Дон Лемон прокоментував це: «Ох, це було непогано! Саме те, що треба».

Репліки Вілсона та реакцію на них Лемона різко розкритикували Дональд Трамп, його сім’я та прихильники. Сам президент у Twitter поширив пост із відео з програми й підписав його: «Дон Лемон, найтупіший чоловік на телебаченні (з жахливими рейтингами!)».

Ані CNN, ані Дон Лемон ніяк інцидент не прокоментували. У той же час Рік Вілсон у відповідь доньці Трампа Іванці (яка теж розкритикувала передачу) написав такий твіт: «Одного дня Ваші діти знатимуть, що їхній дідусь був серійним банкрутом, зневажався іноземними державами, займався сексом із порноакторками, ображав героїв війни й запам’ятався в історії корумпованим покидьком, якому оголосили імпічмент». Вочевидь, за сказане в етері CNN він вибачатися не збирається.

Ваджагат Алі так само заявив, що не буде вибачатися за етер: «Якщо ви хочете вірити в цю абсурдну й небезпечну брехню і поширювати її, то ви заслуговуєте бути висміяними за це».

Нагадаємо:

  • 24 січня журналістка NPR Мері Келлі заявила, що Помпео розлютився і перервав інтерв’ю, коли вона почала ставити йому запитання про те, чому він не захищав колишню послиню США в Україні Марі Йованович від нападів з боку оточення Трампа. Водночас Помпео звинуватив журналістку у брехні
  • Комітет на захист журналістів розкритикував Помпео за таку заяву. Організація розцінює таку реакцію держсекретаря як черговий приклад «ворожого ставлення» адміністрації президента Дональда Трампа до преси.
  • Пізніше Державний департамент США прибрав NPR зі списку видань, які супроводжуватимуть очільника відомства Майка Помпео під час робочої поїздки з 29 січня. В Асоціації кореспондентів Держдепу вже засудили такі дії відомства.

Зазначимо, що державний секретар США Майк Помпео прибуде до Києва 30 січня в межах запланованої поїздки до п'ятьох країн.

Поділитись: