Комітет Ради рекомендує депутатам продовжити мораторій на продаж землі до 2020 року
Парламентський комітет з питань аграрної політики рекомендував депутатам ухвалити законопроект, яким продовжується мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року.
Про це повідомив очільник комітету Олег Кулинич.
За його словами, депутати запропонували 16 законопроектів, якими пропонували відтермінувати закінчення мораторію на продаж та відчуження землі сільськогосподарського призначення на різний термін.
«Майже у всіх законопроектах пропонуються різні дати зняття мораторію — від 22 квітня 2019 року до 1 січня 2030 року. Законопроект 9355-6 пропонує, по суті, встановити вічний мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення», — повідомив депутат.
За його словами, суспільство, особливо у сільській місцевості, негативно відноситься до зняття мораторію та вільного обігу сільськогосподарських земель в Україні.
«І щоб не допустити соціальної напруги, вказану дату потрібно все ж таки перенести. Більш оптимальним строком я вважаю 1 рік, як пропонується у законопроекті № 9355-5», — повідомив Кулинич.
За його словами, у законопроекті №9355-5 міститься обов’язок уряду подати до Верховної Ради законопроект про запровадження ринку землі.
Раніше стало відомо, що Рада планує розглянути питання про продовження мораторію на продаж землі 20 грудня.
Зазначимо, що наразі в Україні діє заборона (мораторій) на продаж та відчуження сільськогосподарських земель. Власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися ними, тому єдиним способом передачі землі для користування іншим особам є укладання договору оренди.
Водночас, в Україні відсутня інфраструктура для запровадження ринку купівлі та продажу сільськогосподарської землі, що є формальною причиною для продовження мораторію.
Нагадаємо, що 22 травня стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.
19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чия земля?»: яким буде земельний ринок без мораторію
Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент Петро Порошенко продовжив мораторій на продаж земель сільгосппризначення ще на рік.
Також у Світовому банку наполягали, що скасування мораторію на продаж землі залишається однією з ключових вимог міжнародних кредиторів та інвесторів.
- Поділитися: