Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики відхилив проект авторства депутата від «Блоку Петра Порошенка» Олега Барни, який передбачав  відповідальність за «публічний прояв сексуальної орієнтації».

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики відхилив проект авторства депутата від «Блоку Петра Порошенка» Олега Барни, який передбачав відповідальність за «публічний прояв сексуальної орієнтації».

Рішення відхилити проект №8489 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони публічного прояву будь-яких видів сексуальної орієнтації)» профільний комітет ухвалив під час засідання у середу, 11 липня.

Барна вніс у Верховну Раду законопроект 15 червня. У документі йшлося, що пропаганда будь-яких видів сексуальної орієнтації тягне за собою штраф у розмірі від 5,1 тисячі гривень до 51 тисячі (від 300 до 3 тисяч неоподаткованих мінімумів).  При цьому депутат вважав, що проект не порушує прав людини та не суперечить Конституції. 

«Ідея мого законопроекту полягала в тому, щоб обмежити можливість відкритої агресивної демонстрації інтимних стосунків у вигляді маршів чи парадів, проявів будь-якого виду орієнтації... Мова йде про те, що не слід це робити відкрито і публічно. Будь ласка, — в закритих клубах, вечорницях без доступу інших людей і, в першу чергу, дітей», — заявив Барна під час засідання комітету. 

Голова комітету, депутатка від «Народного фронту» Вікторія Сюмар, своєю чергою, зауважила, що відповідно до законопроекту, навіть зізнання у коханні можна розцінювати як прояв сексуальної орієнтації. Положення законопроекту мають багато трактувань, зазначила вона. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини», — деканка педуніверситету Ганна Турчинова

Нагадаємо, У Києві 17 червня відбувся Марш рівності «КиївПрайд — 2018»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Усі рівні, усі різні»: як пройшов «КиївПрайд-2018»(ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile