Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олег Барна вніс у Верховну Раду законопроект, що передбачає штраф за «публічний прояв сексуальної орієнтації».

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олег Барна вніс у Верховну Раду законопроект, що передбачає штраф за «публічний прояв сексуальної орієнтації».

Про це депутат повідомив у Facebook. Відповідний документ №8489 був зареєстрований 15 червня.

Барна пропонує запровадити штраф від 5,1 тисячі гривень до 51 тисячі гривень за виготовлення, поширення продукції, яка містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи, та публічні дії, спрямовані на пропаганду будь-яких видів сексуальної орієнтації.

Депутат зазначив, що виступає «за здорову націю» і його турбує, що «останнім часом відбувається моральний занепад суспільства, пов'язаний із радикалізмом, насильством, пропагандою порнографії, сексуальними маршам».

Також він додав, що цей законопроект — «дарунок» до Маршу рівності у Києві, який проводять «нетрадиційно орієнтовані та нетрадиційно зухвалі і безсоромні особи».

Водночас голова комітету Ради з питань свободи слова Вікторія Сюмар зазначила, що назва закону надто радикальна. 

«З нетерпінням чекаємо тексту, бо назва аж надто інтригуюча та відверто радикальна», — написала Сюмар. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини», — деканка педуніверситету Ганна Турчинова

Як повідомлялося, 17 червня у Марші рівності в Києві взяли участь 5 тисяч людей.

Правоохоронці повідомляли, що участь у «КиївПрайді-2018» взяли 3,5 тисячі учасників.

У Києві 17 червня відбувся Марш рівності «КиївПрайд — 2018». Хода рушила о 10 ранку від Національної опери України та пройшла центром міста. Цього року Марш анонсували під гаслом  «Найвільніша подія літа».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Усі рівні, усі різні»: як пройшов «КиївПрайд-2018»(ФОТОРЕПОРТАЖ)

Зранку, перед проведенням Маршу група людей намагалася перекрити шляхи проведення заходу. Сталися сутички між поліцією та учасниками акції, які ночували в центрі міста, «щоб висловити свій протест». 

Повідомлялося, що затримали загалом 57 людей, 5 правоохоронців постраждали.

Ввечері 17 червня столична поліція відпустила усіх затриманих під час Маршу рівності.

Поділитись: