Комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки рекомендував парламенту ухвалити закон про збільшення державної підтримки великих об’єктів альтернативної енергетики. За даними активістів, цей законопроект лобіює компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова.

Зазначається, що у законопроекті передбачено гарантований викуп державою електроенергії, виготовленої з альтернативних джерел, в тому числі — сонячних електростанцій, за тарифом, що не може бути нижчим за «зелений тариф».

«Комітет ухвалив рішення внести на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» та рекомендувати Верховній Раді України прийняти його за основу», — йдеться у висновку комітету.

За словами голови асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса, даний законопроект лобіює компанія «ДТЕК», що належить українському олігарху Рінату Ахметову. Його ухвалення призведе до того, що олігарх зможе продавати «зелену» електроенергію за тарифами, що в 3 рази перевищують аналогічні тарифи у Німеччині.

«Конкуренції у 2019 році не буде, а Ахметов буде отримувати «зелені» сонячні тарифи у 3 рази вищі, аніж у Німеччині. Ціна питання для Ахметова — біля 5 млрд грн у рік, які він збере із усіх нас», — повідомив Герус.

Зазначимо, що наразі в Україні діє так званий «зелений» тариф на виготовлену з альтернативних джерел енергію. Відповідно до нього, така електроенергія продається за ціною, вищою за ринкову, яка розраховується у євро.

Наразі енергетичний холдинг «ДТЕК» Ріната Ахметова реалізує низку проектів з альтернативної енергетики по всій Україні. Зокрема, компанія займається будівництвом сонячних та вітрових електростанцій та у найближчі роки планує збільшити свою частку у «зеленій» енергетиці.

Раніше повідомлялось, що компанія «ДТЕК» планує збудувати найбільшу у Європі сонячну електростанцію неподалік Нікополя. Її планують ввести в експлуатацію у 2019 році.

Водночас у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки.

Раніше першу сонячну електростанцію збудували у Чорнобильській зоні.

Раніше переговори про будівництво сонячної електростанції у «зоні відчуження» повідомляла французька компанія Engie SA.

Поділитись: