Компанія «ДТЕК» придбала половину від необхідних сонячних панелей для будівництва найбільшої в Європі сонячної електростанції. Її планують ввести в експлуатацію на початку 2019 року.

Зазначається, що китайська компанія Trina Solar Limited завершила поставку сонячних модулів, загальна потужність яких складе 123 мегавати. Загалом же планується, що дана сонячна електростанція «ДТЕК» стане найбільшою суто сонячною електростанцією у Європі із загальною потужністю 246 мегават.

У компанії Ахметова оцінили, що загальна вартість проекту складає 230 мільйонів євро. Вона вироблятиме достатньо електроенергії для задоволення потреб близько 100 тисяч домогосподарств та дозволить зменшити викиди шкідливих речовин у атмосферу на 300 тисяч тон на рік.

Зазначимо, що раніше постачальником сонячних панелей для електростанції Ахметова було обрано іншу китайську компанію — Seraphim Solar System Co., Ltd. Тоді очікувалось, що перші сонячні панелі для даної електростанції мали надійти в Україну ще наприкінці серпня 2018 року.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Раніше першу сонячну електростанцію збудували у Чорнобильській зоні.

Раніше переговори про будівництво сонячної електростанції у «зоні відчуження» повідомляла французька компанія Engie SA.

Раніше повідомлялось, що уряд Норвегії планує інвестувати до 400 мільйонів євро у проекти «зеленої енергії» в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Також зазначалось, що Львів планує повністю перейти на «зелену» енергетику до 2050 року.

Поділитись: