Комітет із закордонних справ Сенату США підтримав кандидатуру генерал-лейтенанта у відставці Кіта Дейтона на посаду посла США в Україні.

Про це повідомляє пресслужба комітету.

Його кандидатуру Адміністрація Дональда Трампа запропонувала ще на початку травня 2020-го. Тепер пропозицію ще має затвердити повний склад верхньої палати Конгресу, більшість у якій мають республіканці.

Голова комітету в закордонних справах Джим Ріш переконаний, що Сенат США кандидатуру Дейтона незабаром затвердить.

«Радий, що комітет затвердив п'ятнадцять кандидатів (на різні посади — ред.). Мені особливо приємно відправити для затвердження кандидатів на посади послів Японії та України на голосування Сенату в повному складі. Ці посади відіграють життєво важливу роль у формуванні зовнішньої політики США», — сказав він.

Що відомо про Дейтона?

В офіційній біографії Дейтона зазначено, що він вивчав історію й міжнародні відносини. Протягом 40 років перебував на службі в армії США, з якої пішов у 2010 році у званні генерал-лейтенанта.

Раніше працював у Міністерстві оборони США, зокрема займався питаннями стратегічного планування, розвідувальної діяльності та ізраїльсько-палестинського конфлікту, а також був аташе з військових питань при посольстві США в Росії.

Із 2010 року очолює Центр досліджень у сфері безпеки імені Джорджа Маршалла, який базується в Німеччині. Водночас працює старшим американським радником із питань оборони для України. Володіє російською і трохи німецькою.

А де попередній посол?

Американське дипломатичне представництво в Україні у січні 2020-го отримало нову керівницю — нею стала Крістіна Квін. Американська дипломатка на посаді тимчасового повіреного у справах США в Україні замінила Вільяма Тейлора, який очолював місію від червня до кінця 2019 року.

Відповідно до американського законодавства, політично призначений посадовець (тобто такий, що не є професійним дипломатом) не може перебувати на подібній посаді більш ніж 200 днів. Це й стало причиною звільнення Тейлора. Напередодні від’їзду з Києва він зауважив, що Квін «дуже кваліфікована» і гідно представлятиме американську дипмісію, доки не буде обрано нового посла.

Тейлор є одним із ключових свідків у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа. Та, залишаючи посаду в Україні, він наголосив: ця історія жодним чином не погіршить відносин Америки й України.

Поділитись: