Комітет з питань свободи слова рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт «Про медіа» у першому читанні за основу.

Про це повідомляє пресслужба українського парламенту.

«За підсумками обговорення Комітет з питань свободи слова підтримав рішення головного комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти проєкт закону «Про медіа» (№2693) у першому читанні за основу, а альтернативний (№2693-1 «Про медіа в Україні» — ред.) — відхилити», — йдеться у повідомленні.

Голова підкомітету з питань права громадян на інформацію, одна з авторів законопроєкту Тетяна Циба зазначила: «Це системний закон, і він давно на часі, оскільки регулює питання, які досі не були врегульовані, наприклад, онлайн і інтернет-медіа. Зокрема, він розширює повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, надаючи можливість більше впливати на інформаційну політику держави і карати порушників. Також законопроєкт вирішує питання прозорості медіа, оскільки передбачає розкриття всіх кінцевих бенефіціарів».

За її словами, розглядається можливість після першого читання «інтегрувати в єдиний законопроєкт все найкраще, що є в альтернативному».

Також Циба підкреслила, що зараз відбувається широке обговорення законопроєктів з профільними організаціями, і головний комітет налаштований під час підготовки до другого читання врахувати багато поправок, запропонованих журналістами.

«Те, що я бачила, то немає протиріч між медіаринком, людьми які працюють в інформаційному просторі, і комітетом. Там триває конструктивна робота», — додала вона.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року у Верховній Раді України зареєстрували проєкт закону «Про медіа». Наступного дня на сайті парламенту оприлюднили текст законопроєкту.

Раніше повідомлялось, що депутатам Ради представили проєкт закону про медіа, який тепер має розглянути Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики парламенту.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський висловив думку, що держава повинна регулювати не тільки контент медіа, а й контент блогерів.

Він також казав, що законодавство має регулювати правила щодо контенту медіа.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня розробити законопроєкт про вимоги та стандарти новин.

Міністр культури Володимир Бородянський зазначив, що Кабмін не буде закріплювати стандарти новин, а визначить різні виді інформації, зокрема дезінформації та небезпечної інформації.

Поділитись: