Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин найближчим часом неофіційно обговорить два законопроєкти, які стосуються земельної реформи та скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на hromadske сказав голова профільного комітету та депутат від «Слуги народу» Микола Сольський.

«Існує два законопроєкти, які ми будемо обговорювати найближчим часом у неофіційному порядку. Це не буде засідання комітету, на якому ухвалюватимуться рішення. Один із законопроєктів підготували депутати Слуги народу, а другий ― це закон про обіг земель», ― додав Сольський.

Він зазначив, що також будуть обговорення законопроєктів на рівні фракції, з експертами та громадськістю. Обіцяє, що секретності в обговоренні не буде.

«Громадськості одночасно представлять закон про обіг земель, законопроєкт пов'язаний із дерегуляцією земельних відносин та законопроєкт, що передбачає передачу повноважень ОТГ та сільрадам», ― сказав глава комітету.

Нагадаємо, що наразі уряд розробляє план скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі в Україні. Запровадити ринок землі та ухвалити відповідний законопроєкт уряду та парламенту доручив президент Володимир Зеленський. Закон про ринок землі має бути готовим та ухваленим до 1 грудня 2019 року.

В уряді заявили, що після відкриття ринку землі в Україні створять спеціальний інструмент, який дозволить малим фермерам брати кредити на купівлі землі за зниженими ставками.

Мінфін вже працює над здешевленням кредитів на купівлю землі для малих фермерів.

Поділитись: