Компанія ДТЕК, що належить українському олігарху Рінату Ахметову, залучила у німецьких банків 90 мільйонів євро кредитів для будівництва Приморської вітроелектростанції.

Компанія ДТЕК, що належить українському олігарху Рінату Ахметову, залучила у німецьких банків 90 мільйонів євро кредитів для будівництва Приморської вітроелектростанції.

Про це повідомляє прес-служба ДТЕК.

Там заявляють, що це одна з найбільших угод щодо залучення інвестицій у відновлювальну енергетику України за останні 5 років.

При цьому, термін кредитування складає 10 років, а виплата здійснюватиметься після введення електростанції в експлуатацію.

«В рамках будівництва першої черги на Приморській вітроелектростанції будуть встановлені 26 вітротурбін одиничною потужністю 3,8 МВт компанії General Electric. Будівництво ВЕС буде завершено в кінці 2018 року, а вже в наступному році станція буде підключена до Об'єднаної Енергосистеми України», — йдеться у повідомленні прес-служби.

Зазначимо, що це вже третя угода ДТЕК щодо залучення європейського фінансування. Напередодні компанія залучила 245 мільйонів євро.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

 Раніше повідомлялось, що 25% електроенергії в світі виробили з альтернативних джерел енергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Раніше стало відомо, що компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова хоче побудувати одну з найбільших сонячних електростанцій у Європі неподалік Дніпра.

Як повідомлялось, 26 квітня в Україні ввели в експлуатацію найбільшу сонячну електростанцію в Україні, потужність якої складе 50 мегават.

Нагадаємо, що в Міненергетики повідомляли, що за перші 3 місяці 2018 року виробництво електрики з альтернативних джерел в Україні зросло на 30%.

З початку 2018 року кількість сонячних електростанцій в Україні зросла на 13%. Так, за даними Кабміну, за січень-березень 2018 року в Україні ввели в експлуатацію стільки ж сонячних електростанцій, скільки за половину 2017 року.

Раніше в уряді анонсували будівництво сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні. Там вважають, що зможуть перетворити зону відчуження на «найбільш інноваційний майданчик у світі».

Також у державному Укренерго анонсували будівництво енергоакумулюючих станцій загальною потужністю 2,5 гігават енергії. Необхідність у будівництві акумуляторів пояснюють зростанням частки генерації електроенергії з відновлювальних джерел.

Поділитись: