ENRU

Компанія Фірташа заборгувала Нафтогазу майже 20 мільярдів гривень

Група «РГК», яка контролюється олігархом Дмитром Фірташем, заборгувала Нафтогазу 19 мільярдів гривень.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нафтогазу.

Зокрема, у Нафтогазі повідомили, що розмір заборгованості газозбутових компаній складає 27,6 мільярдів гривень, майже 70% з яких заборгувала група «РГК» Дмитра Фірташа.

«Регулятор каже, що населення розраховується вчасно, а чому газзбути «забувають» заплатити за газ — питання. Мабуть, не вистачає на черговий палац або юристи та адвокати різко подорожчали», — йдеться у повідомленні прес-служби Нафтогазу у Twitter.

Там також зазначають, що загальна заборгованість отримувачів газу перед Нафтогазом складає близько 60 мільярдів гривень. Зокрема, заборгованість Київенерго складає близько 5 мільярдів гривень.

Напередодні в КМДА повідомили, що не збираються перебирати на нове комунальне підприємство борги «Київенерго», хоча заявили, що візьмуть на баланс її активи. В Нафтогазі це рішення назвали незаконним та відмовились підписувати договір з комунальним підприємством Київтеплоенерго.

Також повідомлялось, що заборгованість українців за комунальні послуги у березні 2018 року зросла на 2 мільярда гривень та склала 38,5 мільярдів гривень.

У 2014-му році українського олігарха Дмитра Фірташа затримали у Відні за запитом про екстрадицію до США, де його звинувачують у дачі хабара розміром 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

ГПУ 20 березня  провела обшуки на підприємствах українського олігарха Дмитра Фірташа у справі про несплату податків на суму 500 мільйонів гривень.  У холдингу Фірташа цю інформацію заперечували.

Також в Австрії відтермінували екстрадицію Фірташа до США.