Енергохолдинг «ДТЕК» Ріната Ахметова повідомив, що не зміг закупити 450 тисяч тонн вугілля для своїх теплоелектростанцій за ціною, сформованою за формулою «Роттердам+».

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» посилаючись на повідомлення компанії.

«Відсутність укладених договорів свідчить про неготовність трейдерів постачати вугілля за такою високою ціною», — повідомили у «ДТЕК».

Там зазначають, що намагались придбати 450 тисяч тонн вугілля, яке мали використати на теплоелектростанціях компанії. Ціну на вугілля формували за формулою «Роттердам+», тобто ринкову вартість вугілля на біржі у Роттердамі плюс вартість доставки цього вугілля з Роттердама до України.

Нагадаємо, що загалом «ДТЕК» планує закупити 450 тисяч тонн вугілля. Частина торгів має відбутися 4 вересня.

Зазначимо, що наразі формула «Роттердам+» не діє в Україні та не впливає на кінцеву вартість електроенергії для населення. Ця формула втратила свій сенс після запровадження нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

Раніше повідомлялось, що колишнього главу Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитра Вовка оголосили в міжнародний розшук.

14 серпня топменеджера «ДТЕК» Бориса Лісового випустили під заставу у 10 мільйонів гривень. Всю суму за нього внесла компанія Ахметова. Ще одному топменеджеру компанії суд призначив запобіжний захід у 9,5 мільйонів гривень.

Національне антикорупційне бюро України особисто вручило підозру двом топменеджерам компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова.

8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ріната Ахметова.

У відповідь на звинувачення НАБУ колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що історія «Роттердам+» — це «розкручена медійно-юридична бульбашка».

У «ДТЕК» заявили, що запровадження формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні»

Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.

Поділитись: