Енергетичний холдинг «ДТЕК» Ріната Ахметова заявив, що вимагає спростування інформації, озвученої директором китайської компанії Sany про те, що «ДТЕК» ніби то купувала неякісну техніку для своїх шахт, видаючи її за техніку Sany.

Про це повідомили представники «ДТЕКу» агентству «Інтерфакс-Україна».

Там зазначили, що у разі, якщо Sany не вибачиться за свою заяву, то подадуть на китайську компанію до суду для захисту честі та ділової репутації.

«ДТЕК» купує на конкурентній основі машинобудівну техніку, яка відповідає всім гірничо-геологічним умовам. 2017 року нами було придбано два прохідничих комбайни EBZ-160, виготовлених Xiangtan Huaxing Material Co. Ltd. Контракт виконано у повному обсязі, ніяких претензій зі сторони митних органів не було», — йдеться у заяві компанії.

Нагадаємо, що в інтерв'ю «Економічній правді» директор китайської компанії Sany, яка співпрацювала з «ДТЕКом» протягом тривалого періоду у минулому, заявив, що компанія Ахметова придбала неякісну техніку для шахт у іншої китайської компанії, а для отримання сертифікації Держпраці вдавала, що ця техніка вироблена Sany.

Компанія «ДТЕК» — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні. Власником компаніє є український олігарх Рінат Ахметова.

Раніше Антимонопольний комітет не побачив зловживання монопольним становищем компанією «ДТЕК».

Також у ДФС повідомили, що їм не вистачило коштів на судовий збір, аби подати апеляцію на судове рішення, яким скасували штрафи дочірній компанії «ДТЕКу»

Поділитись: