Аерокосмічна компанія Firefly Aerospace українця Макса Полякова зі штаб-квартирою та заводом у Техасі планує збудувати ще один завод в Маямі та збільшити свою потужність до 24 ракет на рік.

Про це Поляков розповів в інтерв'ю американському виданню OZY.

Він зазначив, що нині існує великий попит на супутники, а експерти оцінюють цей ринок у майже 2 мільярди доларів.

«Тому Firefly збирається сколихнути приватну космічну індустрію за допомогою надійних та конкурентоспроможних за ціною систем доставки супутників», — йдеться у матеріалі.

Компанія українця Макса Полякова планує збудувати космічний завод в Маямі та вироляти 24 ракети на рік
Фото:

Max Polyakov/Facebook

В планах компанії вже незабаром запустити ракету-носій Alpha, яка доправить на орбіту Землі 26 супутників для різних клієнтів, включно для університетських дослідницьких програм і некомерційних організацій. Запуск відбудеться в межах спеціалізованої науково-освітньої програми DREAM (Dedicated Research and Education Accelerator Mission).

Компанія Firefly Aerospace створена на базі Firefly Space Systems, яку в 2017 році викупив і перезапустив український підприємець і засновник Noosphere Ventures Максим Поляков.

Компанія розробляє легкі транспортники для доставки вантажів на навколоземну орбіту. Її головний офіс розташований у США, а науково-дослідний і дослідно-конструкторський центр підприємства є в Дніпрі.

Раніше NASA обрало компанію Firefly Aerospace українця Макса Полякова для програми щодо освоєння Місяця.

Поділитись: