Компанії General Electric дозволили долучитись до розслідування катастрофи українського Boeing
Американська компанія General Electric Co отримала від влади Сполучених Штатів Америки дозвіл на участь в розслідуванні катастрофи пасажирського літака Boeing 737 компанії «Міжнародні авіалінії України», який був збитий в Ірані.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на представника компанії.
General Electric, поряд з французькою компанією Safran SA, є співвласником американо-французької фірми CFM, яка виробила двигуни для збитого над Тегераном літака Boeing 737.
Раніше в Ірані повідомили, що літак МАУ зазнав аварії в Ірані після того, як у нього потрапили дві ракети малої дальності класу «земля-повітря», випущені з зенітного ракетного комплексу «Тор-М1», які виробляють у Росії.
- Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
- На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
- Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
- 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
- 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
- 19 січня Іран передав Україні тіла 11 наших громадян, які загинули внаслідок катастрофи. Літак з ними прилетів в аеропорт «Бориспіль», де відбулася церемонія вшанування пам’яті загиблих.
- Поділитися: