Низка компаній, пов’язаних з українським олігархом Ігорем Коломойським оскаржили в апеляційному суді заборону на відчуження акцій «Промінвестбанку», «дочки» російського державного «Внешекономбанку». Акції банку намагаються продати для компенсації збитків, які олігарх зазнав через анексію Криму.

Про це повідомляє Finbalance, посилаючись на ухвалу Київського апеляційного суду.

Зазначимо, що до аукціону з продажу акцій «Промінвестбанку» залишилося менше місяця, однак ухвалою українського суду примусово продавати банк не можна.

У «Внешекономбанку», який володіє «Промінвестбанком» заявляють, що вже домагались зняття арешту з акцій своєї української «дочки», однак це не завадило компаніям Коломойського знову розпочати процес стягнення активів Росії для компенсації своїх збитків від втрачених у Криму активів.

1 серпня у «Внешекономбанку» повідомили, що домоглися призупинки продажу акцій своєї української «дочки».

Раніше про намір купити «дочку» російського держбанку в Україні повідомили 3 компанії.

19 липня на фондовій біржі «ПФТС» виставили на продаж 99,7% «дочки» російського державного банку «Внешекономбанк» «Промінвестбанк». Акції планували продати через аукціон за 532,1 мільйона гривень.

10 червня «Промінвестбанк» подав на Україну до Стокгольмського арбітражу. Загальна вартість позову складає «сотні мільйонів доларів».

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

31 травня 2019 року Верховний суд відмовився арештовувати майно російських державних банків на території України для виконання рішення Гаазького трибуналу на користь компаній Ігоря Коломойського.

Поділитись: