«Внешекономбанк» Росії повідомив, що Печерський суд Києва виніс рішення на його користь, яким наклав заборону на примусовий продаж його дочірнього банку в Україні — «Промінвестбанку» — на вимогу компаній Коломойського.

Про це повідомляє російський «РБК».

Примусовий продаж української «дочки» російського держбанку відбувається на підставі рішення Гаазького арбітражу, який присудив Ігорю Коломойському та компаніям, які з ним пов'язані, компенсацію за втрачені внаслідок анексії Криму активи.

Водночас в російському держбанку зазначають, що «сумніваються», що українська влада буде виконувати рішення суду, тому там готуються притягнути до відповідальності учасників аукціону з продажу банку.

Раніше про намір купити «дочку» російського держбанку в Україні повідомили 3 компанії.

19 липня на фондовій біржі «ПФТС» виставили на продаж 99,7% «дочки» російського державного банку «Внешекономбанк» «Промінвестбанк». Акції планували продати через аукціон за 532,1 мільйона гривень.

10 червня «Промінвестбанк» подав на Україну до Стокгольмського арбітражу. Загальна вартість позову складає «сотні мільйонів доларів».

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

31 травня 2019 року Верховний суд відмовився арештовувати майно російських державних банків на території України для виконання рішення Гаазького трибуналу на користь компаній Ігоря Коломойського.

Поділитись: