Життя

Компанії з ОАЕ зацікавлені збудувати «зелені» електростанції в Україні — уряд

Кабмін
Життя/Компанії з ОАЕ зацікавлені збудувати «зелені» електростанції в Україні — уряд
Зберегти
Вигляд
Низка інвестиційних компаній з Об’єднаних арабських еміратів зацікавились профінансувати будівництво електростанцій, що працюють на альтернативних джерелах енергії в Україні.

Зокрема, про це повідомили представники міністерства енергетики та промисловості ОАЕ під час зустрічі з головою Державного агентства енергоефективності України Сергієм Савчуком.

За підсумками зустрічі сторони домовились напрацювати низку проектів, у яких змогли б взяти участь інвестори з ОАЕ.

В уряді зазначають, що ОАЕ є одним зі світових лідерів із впровадження «зелених» технологій.

«ОАЕ мають амбітну ціль у відновлюваній енергетиці — збільшити частку «чистої» енергії щонайменше до 44% та зменшити шкідливі викиди вуглецю на 70% до 2050 року», — повідомляє прес-служба Кабміну.

Зазначається, що окрім будівництва сонячних та вітроелектростанцій, арабські інвестори можуть інвестувати у виробництво електроенергії із побутовихї відходів, а також розвиток екологічного транспорту.

Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Також повідомлялось, що протягом 2018 року в Україні встановили втричі більше «зелених» електростанцій, ніж у 2017 році.

Нагадаємо, що у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки. Водночас 14 грудня там повідомили, що профінансують будівництво трьох сонячних електростанцій на Миколаївщині на 18 мільйонів євро.

Пов`язані новини