Комуністична партія Китаю ухвалила поправки до конституції, що зміцнюють владу Сі Цзіньпіня

Комуністична партія Китаю 22 жовтня завершила свій з'їзд, який відбувається двічі на 10 років. Делегати затвердили дві поправки до конституції, які зміцнюють владу нинішнього очільника країни Сі Цзіньпіня.
Про це повідомляє Reuters.
Так, одна з поправок визначає Сі Цзіньпіня «основним» лідером партії, а його ідеї — як керівні принципи майбутнього розвитку Китаю. Інша поправка закріплює статус Сі як «ядра» партії, а також централізовану владу партії над Китаєм.
Ухвалення цих поправок де-факто підтвердили, що Сі Цзіньпінь залишається ще на один термін. У неділю, 23 жовтня, пленум має признати новий склад Політбюро Центрального комітету та Постійного комітету Політбюро. Уже відомо, що на з'їзді не переобрали деяких чинних високопосадовців. Наприклад, прем'єр-міністра Лі Кецяна та колишнього очільника провінції Гуандун Ван Яна.
Аналітики кажуть, що виключення їх є важливим свідченням того, що в наступному складі політбюро будуть домінувати союзники Сі Цзіньпіня, а це зміцнюватиме його владу.
Також 23 жовтня очікується, що Сі Цзіньпіня офіційно затвердять на посаді генсека Комуністичної партії країни. Це буде його третій п'ятирічний термін на посаді. Таким чином він стане найвпливовішим правителем Китаю з часів Мао Цзедуна.
З моменту приходу до влади у 2012 році Сі постійно зміцнював особисту владу. Наприклад, у 2018 році в країні скасували обмеження щодо терміну повноважень очільника Китаю. Раніше голова КНР і його заступники могли обіймати свої посади не більш ніж два п’ятирічні терміни поспіль.
За старими правилами 69-річний Сі мав би піти з посади цьогоріч, натомість у нього «є потенціал бути довічним лідером», пише The Guardian.
Наприкінці цьогорічного з'їзду партії колишнього очільника Китаю Ху Цзіньтао несподівано вивели з трибуни, де він був поруч із Сі Цзіньпінем. На відео можна помітити, що перед відходом він про щось говорив із Сі Цзіньпіном.
Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. КНР є найбільшим торговим партнером рф і найбільшим покупцем російської нафти.
Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера і просувати в державних та закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.
- Поділитися: