Конгрес США погодив законопроект про бюджет країни до вересня 2019 року. На будівництво бар'єрів на кордоні з Мексикою виділили $1,37 млрд доларів, замість $5,7 млрд, про які просив президент Дональд Трамп.

Спершу за законопроект про фінансування до вересня 2019 року проголосував Сенат, а за кілька годин — Палата представників.

Тепер документ передадуть на підпис президенту.

У Білому домі раніше підтвердили, що Трамп підпише законопроект, аби уникнути нового призупинення роботи уряду, але також планує оголосити введення надзвичайного стану. Саме це забезпечить Трампу можливість профінансувати стіну на кордоні з Мексикою.

Як повідомляє CNN, після запровадження надзвичайного стану Трамп планує витратити на будівництво стіни 8 млрд доларів.

Раніше Трамп заявляв, що планує оголосити надзвичайний стан, якщо переговори з демократами щодо фінансування стіни не матимуть результату.

Нагадаємо, що 25 січня президент США та Демократична партія домовилися про тимчасове припинення «шатдауну» та відновлення роботи уряду до 15 лютого 2019 року.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шатдаун через стіну Трампа вже обійшовся США в $11 мільярдів, чому президент не відступає?

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи. Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року, не погодившись виділити 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Поділитись: