Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект про європейську енергетичну безпеку та диверсифікацію, який пропонує зменшити політичну залежність країн Європи від російського газу.

За відповідний законопроект проголосував 391 депутат, 24 проголосували «проти», передає «Интерфакс».

Тепер, для того, аби законопроект набув чинності, його має підтримати Сенат США та підписати президент країни Дональд Трамп.

У тексті законопроекту передбачено, що США надаватимуть країнам Східної та Центральної Європи допомогу, аби зменшити їхню залежність від монопольного постачання російського газу та зменшити енергетичну залежність цих країн від Росії.

Також проектом передбачається, що США будуть інвестувати кошти в європейські енергетичні проекти, а також надавати свої технології та досвід для розвитку енергетичних ринків цих країн.

Зазначимо, що ухвалення даного законопроекту є продовженням політики США, які наразі послідовно критикують зростання енергозалежності ЄС від Росії, зокрема будівництво додаткових російських газопроводів «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Так 9 січня стало відомо, що США планують запровадити економічні санкції проти найбільших компаній-підрядників, які будують російський газопровід «Північний потік-2». Зокрема проти швейцарської компанії Allseas, яка володіє кораблями, що можуть прокладати газопровід на великій глибині і аналогів яким немає.

13 січня стало відомо, що посол США у Німеччині Річард Гренелл розіслав низці німецьких компаній листа, у якому застеріг від участі у будівництві «Північного потоку-2» та можливим запровадженням американських санкцій за це.

Також повідомлялось, американський уряд готується до запровадження санкцій проти будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: