Державний департамент США планує запровадити санкції проти компанії-підрядника Allseas, яка має прокласти близько 90% газопроводу «Північний потік-2», який російський Газпром будує в обхід України.

Про це повідомляє німецьке бізнес-видання Handelsblatt.

Зазначається, що Allseas — вузькоспеціалізована компанія, яка займається прокладанням підводних трубопроводів. Її штаб-квартира знаходиться у Швейцарії.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року корабель компанії, що прокладає підводні трубопроводи, почав роботи на шведській ділянці «Північного потоку-2». Цей корабель є найбільшим подібним судном у світі.

Зазначається, що у разі накладання на Allseas санкцій, Росії буде дуже складно знайти їй заміну.

Крім цього, за даними Handelsblatt, США можуть накласти санкції на ще одну компанію-підрядника «Північного потоку-2» — італійську Saipem. Проте свою частку робіт ця компанія уже виконала.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 370 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: