Соратник Петра Порошенка, народний депутат від БПП Ігор Кононенко з 2018 року активно «засіває» 94-й округ на Київщині, бо найімовірніше буде балотуватися на ньому у депутати. У список партії Порошенка його не візьмуть.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив парламентський журналіст громадського руху ЧЕСНО Дмитро Черетун.

За його словами, вже з минулого року низка депутатів почали «засівати» свої округи — роздавати подарунки, піаритись на ремонтах, відкритті різних установ тощо.

Він розповів, що на 94-му окрузі — це Васильківський і Обухівський райони Київщини — це робить Кононенко, якого найімовірніше не візьмуть у список «Європейської солідарності» — ребрендованої БПП. Зокрема у 2018-му він брав участь у відкритті майданчиків, роздавав подарунки, писав про це у соцмережах, також про його діяльність писали місцеві сайти.

«За нашими спостереженнями, саме через його токсичність та бекграунд було ухвалено рішення, що він буде балотуватися саме по мажоритарному округу», — сказав Черетун.

Опосередковано відсутність Кононенка у списку партії Порошенка підтвердив член президії «Європейської солідарності» Юрій Бірюков, який в ефірі Громадського визнав, що за Кононенком «тягнеться негативний шлейф».

Представник ЧЕСНО додав, що 94-й округ посів друге місце в Україні за розміром субвенцій, виділених з державного бюджету.

Він нагадав, що від цього округу обраний депутат «Народного фронту» Віктор Романюк.

«У коментарі руху ЧЕСНО він ще в минулому році казав, що найімовірніше, від його округу буде балотуватися Ігор Кононенко, тому що він, мовляв, «засхематозився», це пряма мова. Тому очевидно було вирішено, що він буде йти по округу, тому що так йому буде легше потрапити в Раду», — розповів Черетун.

28 березня журналісти «Схем» опублікували розслідування про причетність Кононенка до виведення коштів з обленерго. За даними журналістів, соратник президента разом із олігархами братами Суркісами через компанії-прокладки виводять кошти за кордон. Контрольні акції обленерго належать державі, але насправді ними керують міноритарні акціонери Суркіси. Згідно з розслідуванням, до схеми був залучений бізнесмен Дмитро Крючков, який втік з України. Із телефонних розмов, отриманих журналістами, відомо, що Крючков відвозив в офіс Кононенка готівку.

За цим фактом Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження.

Своєю чергою, Кононенко готує позов до закордонного суду проти «Радіо Свобода». Він вважає поширену інформацію недостовірною, а також виготовленою з грубим порушенням журналістських стандартів.

Поділитись: