Народний депутат Ігор Кононенко відмовився від обіцяного інтерв'ю журналістам програми «Схеми».

Як повідомляє «Радіо Свобода» у прес-службі депутата зазначили: «У передвиборчому штабі Ігор Кононенко дуже чітко відповів вашому журналісту: «Зустрінемося у європейському суді».

Раніше Кононенко запрошував журналістів «Схем»​ на інтерв’ю на наступний після виходу розслідування тиждень: «до середи включно»​.

Так, «Схеми» планували запитати, у тому числі, чи використовував Кононенко своє становище і наближеність до президента для встановлення лояльного керівництва на обленерго з державною часткою в обмін на фінансову винагороду, а також чи сприяв він бізнесменам Ігорю і Григорію Суркісам та екс-голові правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитру Крючкову у виведенні грошей з обленерго.

Нагадаємо, 28 березня журналісти «Схем» опублікували розслідування про причетність Кононенка до виведення коштів з обленерго. За даними журналістів, соратник президента разом із олігархами братами Суркісами через компанії-прокладки виводять кошти за кордон. Контрольні акції обленерго належать державі, але насправді ними керують міноритарні акціонери Суркіси. У схемі задіяний бізнесмен Дмитро Крючков, який втік з України. Із телефонних розмов, отриманих журналістами, відомо, що Крючков відвозив в офіс Кононенка готівку.

Своєю чергою, Кононенко готує позов до закордонного суду на «Радіо Свобода». Він вважає поширену інформацію недостовірною, а також виготовленою з грубим порушенням журналістських стандартів.

Крім того, у НАБУ заявили, що долучать до офіційного розслідування про корупцію в енергетичній сфері записи розмов народного депутата Ігоря Кононенка, які передали «Схеми».

Водночас, ГПУ направила до Німеччини запит на екстрадицію фігуранта розслідування Дмитра Крючкова.

Поділитись: