Економіка / Макроекономіка

Фонд держмайна назвав дату продажу Центренерго

Фонд держмайна
Економіка/Макроекономіка/Фонд держмайна назвав дату продажу Центренерго
Зберегти
Вигляд
Перший об’єкт так званої великої приватизації — державну енергогенерувальну компанію Центренерго — продадуть 13 грудня.

За даними Фонду держмайна, конкурс з продажу Центренерго стартує 20 жовтня, а 13 грудня відбудеться аукціон. Стартова ціна компанії — 5,984 мільярди гривень.

За словами очільника відомства Віталія Трубарова, відповідне рішення ухвалила комісія з продажу ПАТ Центренерго.

«У понеділок, 29 жовтня 2018, у додатку до офіційного видання Фонду — газеті «Відомості приватизації» — буде опубліковане інформаційне повідомлення про проведення конкурсу з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону. В інвестора є 45 днів на ознайомлення з роботою і фінансовими показниками підприємства та на підготовку всіх необхідних документів», — зазначив Трубаров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чому Центренерго продадуть у 2018 році

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 22 заводи на продаж: що треба знати про «велику приватизацію»

19 жовтня стало відомо, що уряд отримав 270 млн грн від продажу малих державних компаній.

Раніше повідомлялось, що в середньому, ціна лотів «малої» приватизації виростає у 2 рази.

Нагадаємо, що 20 серпня в Україні відбувся перший продаж об’єкту «малої» приватизації через систему «Prozorro.Продажі». Ним виявився зерноток у Чернівецькій області.

24 липня в системі «Prozorro.Продажі» зареєстрували перші 18 лотів «малої» приватизації.

Напередодні Мінекономрозвитку повідомили про те, що напрацьовують механізм виставлення на продаж у системі «Prozorro.Продажі» пакетів акцій компаній.

Також у Мінекономіки акредитували перші 10 торговельних майданчиків, через які планують приватизовувати малі державні підприємства.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планували приватизувати малі підприємства влітку, проте процес затягнувся до осені.

Для проведення малої приватизації використовують систему ProZorro.Продажі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Велика приватизація»: як Фонд держмайна продає обленерго

Пов`язані новини