Конституційний суд Молдови визнав незаконними укази тимчасово відстороненого президента Ігоря Додона про призначення прем’єрміністерки Маї Санду та уряду країни.

Рішення оприлюднили на сайті Конституційного суду Молдови.

«Указ Президента Республіки Молдова від 8 червня 2019 року про призначення кандидата на посаду прем'єр-міністра Республіки Молдова оголошений неконституційним. Указ Президента Республіки Молдова від 8 червня 2019 року про призначення Уряду Республіки Молдова визнано неконституційним», — йдеться в рішенні суду.

Також судді підкреслили, що рішення є остаточним та не підлягає оскарженню. Нагадаємо, призначений Конституційним судом Молдови виконувачем обов’язків президента країни Павло Філіп 9 червня розпустив парламент і призначив позачергові вибори на 6 вересня.

Раніше КС Молдови тимчасово відсторонив Ігоря Додона від посади, призначивши в.о. президента експрем’єра Павла Філіпа. Рішення ухвалили через те, що Додон не розпустив парламент.

Напередодні у Молдові проросійська партія президента Додона об’єдналася з проєвропейською силою і створила новий уряд. Протилежні за поглядами сили об'єдналися проти правлячої Демократичної партії та її лідера-олігарха.

Коаліція проголосувала за «звільнення захопленої олігархами держави» і планує розслідувати «відмивання» коштів.

Тим часом, Демпартія оголосила про захоплення влади та встановила сцену. У Кишиневі блокують держустанови.

Раніше Конституційний суд Молдови постановив, що крайнім терміном формування коаліції було 7 червня. У Конституції йдеться, що якщо депутати не домовилися за 90-денний термін, президент після консультацій із фракціями може розпустити парламент. Додон, натомість, відмовився це робити.

Поділитись: