Конституційний суд переніс розгляд справи щодо визначення конституційності повноважень Національного антикорупційного бюро через суд домагатися визнання недійсними угод, які містять у собі корупційну складову.

Про це повідомив голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Водночас у ЦПК підрахували, що у разі визнання повноважень НАБУ закривати корупційні угоди неконституційними, держава може втратити до 7 мільярдів гривень — ці кошти «вимиються» з бюджету внаслідок повторного відкриття сумнівних контрактів, які мають корупційну складову. З цих 7 мільярдів гривень 1,4 мільярда — кошти, які недоотримає держава внаслідок поновлення корупційних контрактів оточення президента України Петра Порошенка, заявляють у ЦПК.

Нагадаємо, що відповідну справу у Конституційному суді ініціювала компанія з групи «Приват» Ігоря Коломойського.

26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляв депутат від «Народного фронту» Павло Пензеник.

Сам глава Конституційного суду, коментуючи скасування кримінальної статті щодо незаконного збагачення, заявив, що у США також немає цієї статті.

Станом на 14 березня унаслідок скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення Національне антикорупційне бюро вже закрило 16 проваджень, ще 25 — у частині скасованої статті.

Громадські організації попередили, що скасування відповідальності за незаконне збагачення призведе до припинення співпраці з МВФ.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели у 2015 році в межах виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Поділитись: