Конституційний суд відмовився розглядати законність приватизації Укррудпрому
Колегія суддів Конституційного суду України відмовилась відкривати конституційне провадження у справі про законність приватизації державної акціонерної компанії Укррудпром, яка на момент приватизації в 2004 році контролювала акції 10 видобувних підприємств.
Колегія суддів Конституційного суду України відмовилась відкривати конституційне провадження у справі про законність приватизації державної акціонерної компанії Укррудпром, яка на момент приватизації в 2004 році контролювала акції 10 видобувних підприємств.
Про це повідомляється на сайті КСУ.
«Справу передано на розгляд Великої палати суду для вирішення питання щодо відкриття конституційного провадження», — зазначено в повідомленні КСУ.
Питання відкриття конституційного провадження відповідно до положень Закону України «Про Конституційний Суд України» відноситься до компетенції Колегії Конституційного Суду України, яка складається з 3 суддів, зазначив адвокат Віктор Мороз.
«Якщо ж Колегія постановила ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням або за конституційним зверненням, секретар Колегії зобов'язаний передати конституційне подання або конституційне звернення на розгляд Великої палати для вирішення питання щодо відкриття конституційного провадження у справі. Таким чином, в даному випадку має місце виключно процедурне питання, спрямоване на забезпечення об'єктивності розгляду конституційного звернення», — повідомив Мороз.
Водночас народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Павло Різаненко вважає, що таким чином колегія на чолі з головою КСУ ухилилась від ухвалення рішення щодо відкриття провадження.
«Законом про КСУ та Регламентом КСУ не визначено граничний терміни прийняття відповідного рішення Великою палатою, тому спрогнозувати строк, у який буде розглянуто зазначене питання, неможливо», — написав Різаненко у Facebook.
На початку квітня цього року 54 народних депутати у Конституційному поданні, оприлюдненому на сайті Конституційного суду, вимагали перевірити на відповідність Конституції України закону «Про особливості приватизації Державної акціонерної компанії Укррудпром».
Уповноваженими представниками визначили народних депутатів Павла Різаненка та Вікторію Войціцьку.
Ініціатори подання вважають, що закон обмежував участь інших інвесторів у приватизації компанії, яка на той момент контролювала частки у видобувних підприємствах України.
На думку депутатів, такі положення є неконституційними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Мертві, живі, ненароджені: Що буде з державними підприємствами
- Поділитися: