Консули Туреччини збираються відвідати анексований Росією Крим, аби надати консульську допомогу після пожежі на суднах біля Керченської протоки. За попередньою інформацією, четверо з десяти загиблих моряків — громадяни Туреччини, також турки є серед 12 моряків, які вижили.

Про поїздку консулів до Криму повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

Він додав, що така поїздка не означає, що Туреччина визнала Крим російським — «це вимушений крок».

Він також зазначив, що деякі російські медіа «перетворили рутинний консульський візит на чорну піар-акцію».

23 січня у Керчі завершили процедуру впізнання тіл моряків, які загинули в пожежі на танкерах біля Керченської протоки.

З десяти загиблих шестеро — громадяни Індії, ще четверо — турецькі моряки.

Інші 12 моряків, яких вдалося врятувати з танкерів, перебувають у міській лікарні Керчі під наглядом.

Нагадаємо, 21 січня у районі Керченської протоки загорілися два судна під прапорами Танзанії — «Канді» та «Маестро». Пожежа зайнялася за 15 морських миль від мису Такіль. На борту двох суден перебував 31 член екіпажу (за іншою інформацією 32) — серед них, зокрема, громадяни Індії та Туреччини.

За даними російського агентства «Интерфакс», судна, на яких сталась пожежа, перевозили скраплений газ. Ймовірною причиною пожежі могло стати те, що моряки на танкері в Чорному морі могли порушити техніку безпеки при передачі палива на інше судно.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб повідомило, що судна Maestro та Venice (попередня назва Candy), які загорілися біля Керченської протоки 21 січня, причетні до незаконних поставок газу в Сирію, а також заходили в порти анексованого Криму. Одному з суден (Maestro), які загорілися поблизу Керченської протоки, було заборонено заходити в порт Росії через ризик санкцій Сполучених Штатів Америки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile