Координатор від Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Тоні Фріш відвідає в'язниці на окупованій території Донбасу на початку вересня.

Координатор від Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Тоні Фріш відвідає в'язниці на окупованій території Донбасу на початку вересня.

Про це повідомила представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко.

«На нашу вимогу координатор ОБСЄ Тоні Фріш відвідає тюрми на окупованих територіях. Правда, як він заявив, тільки на початку вересня», — написала вона.

Геращенко зазначила, що українські переговорники висловили розчарування, що «координатор не знайшов можливості пришвидшити свій візит».

Вона додала, що Фріш запропонував групі прийняти спільну заяву про неприпустимість тортур в тюрмах.

«Українська сторона за заяви, які будуть наповнені конкретним змістом, а не пустословні декларації, тому ми наполягли, що в цій заяві має бути зафіксована норма про безперешкодний і гарантований доступ МКЧХ до тюрем , в першу чергу на окупованих територіях», — зазначила Геращенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми побачили деспотичні умови в СІЗО Луганська» — інтерв'ю зі спецпосланником ООН

12 червня в СБУ повідомили, що зібрали свідчення про катування майже 500 українців, утримуваних самоназваними «ДНР/ЛНР».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Про це треба забути, бо може поїхати дах» — звільнений з полону бойовиків Олександр Олійник

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це був перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

За даними СБУ, на окупованій території Донбасу в полоні залишаються 103 людини. 

Поділитись: