Олександру Устінову оголосили новою головою фракції «Голос». Железняк збирається оскаржити це в суді (ДОПОВНЕНО)

Перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко повідомив, що народна депутатка Олександра Устінова очолила фракцію «Голос». Ярослав Железняк, який обіймав цю посаду, хоче оскаржити її обрання в суді.

Про це він оголосив 17 грудня на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради.

Корнієнко також повідомив, що заступником голови фракції «Голос» обрали Юлію Клименко.

Зазначимо, що раніше фракцію очолював Ярослав Железняк, а його заступником був Роман Костенко.

Доповнено. Народний депутат Ярослав Железняк заявив, що хоче оскаржити в суді обрання Устінової керівником фракції «Голос», пише «Інтерфакс».

«Учора ми дізналися, що якийсь адвокат із Дніпра подав позов до Печерського районного суду щодо скасування положення про фракцію партії "Голос". Був тиск на суддю, тиснув відповідно Андрій Єрмак і вся "рать" Офісу Президента для того, щоб у порушення термінів отримати ухвалу суду», — сказав Железняк.

Він додав, що не визнає цього рішення і буде подавати до суду відповідні позови, зокрема й проти Корнієнка.

Голова партії «Голос» Кіра Рудик зазначила, що апарат Ради поки не може надати їхній політсилі та фракції згадану ухвалу суду, а саму справу нібито зареєстрували в Окружному адмінсуді Києва лише пів години тому.

«Наразі жодних документів нам не надали, і ми бачимо, що це рішення є виключно політичним, а тому не має юридичної сили», — додала вона.

Що передувало?

10 народних депутатів із парламентської фракції «Голос», а це рівно її половина, серед яких і Олександра Устінова, 16 червня оголосили про створення у Верховній Раді окремого об’єднання «Справедливість» та висловили недовіру тодішньому голові фракції Ярославу Железняку.

Про розбіжності серед депутатів стало відомо ще в березні. Усе розпочалося з того, що низка парламентарів мала відмінну від керівництва партії позицію щодо голосування за один із законопроєктів.

Згодом депутати з об’єднання «Справедливість» направили листа до голови Ради про відсторонення Железняка. Головуючий на пленарному засіданні Руслан Стефанчук зачитав його. Сам Железняк запевняв, що цей лист не має ніякої юридичної сили.

Натомість Устінова заявила, що Железняка звільнили з посади — відповідне рішення більшістю фракції ухвалили ще у липні. Вона додала, що Железняк порушив закон, оскільки майже рік обіймав посаду голови фракції та заступника голови комітету.

Устінова також сказала, що на наступному засіданні фракція має обрати нового керівника фракції та заступника «в цивілізований спосіб».

Автор : Маркіян Климковецький