Депутата Железняка намагаються зняти з посади голови фракції «Голос». Той каже: юридичної сили рішення не має

На пленарному засіданні Верховної Ради 22 жовтня спікер парламенту зачитав лист депутатів про відсторонення Ярослав Железняка від посади голови фракції «Голос». У партії кажуть, що це не має ніякої юридичної сили.

Про це повідомили пресслужба партії «Голос» та сам Железняк.

Вони повідомили, що депутати з об’єднання «Справедливість», яке утворилося із 10 членів парламентської фракції «Голос», направили листа до голови Ради про відсторонення Железняка. Головуючий на пленарному засіданні Руслан Стефанчук зачитав його.

Депутатка Олександра Устінова, яка входить до об'єднання «Справедливість», заявила, що Железняка було звільнено з посади, а відповідне рішення більшістю фракції ухвалили ще у липні.

«Сьогодні його з трибуни зачитав Голова Верховної Ради, що автоматично означає: ця людина не очолює нашу фракцію», ㅡ написала вона у Facebook.

Вона заявила, що Железняк порушив закон, оскільки майже рік обіймав посаду голови фракції та заступника голови комітету: «Це порушення навіть було зафіксоване в листі від регламентного комітету та озвучувалося з трибуни Верховної Ради».

Тепер, каже, на наступному засіданні фракція має обрати нового керівника фракції та заступника «в цивілізований спосіб».

Що кажуть у «Голосі»?

Там наполягають, що юридичної сили лист не має, оскільки рішення про висловлення недовіри голові фракції ухвалюються не менше ніж двома третинами голосів від складу фракції (зараз це 14 депутатів).

У партії також кажуть, що ні фракція «Голос» у парламенті, ні Політрада партії не ухвалювала рішення відсторонення Железняка, а тому він залишається головою фракції у Верховній Раді, а заступником голови фракції — Роман Костенко.

Сам Железняк заявив, що об'єднання «Справедливість» підробило документи.

«Поки інтригою для мене залишається лише те, чим думала так звана "Справедливість", коли підроблювала документи? Результат не отримали, а ось додаткову зачіпку та важіль впливу на себе з боку Банкової зробили своїми руками... Підписи ж не горять», — пише депутат.

Криза у «Голосі»

Про розбіжності серед депутатів «Голосу» стало відомо ще в березні. Усе розпочалося з того, що низка парламентарів мала відмінну від керівництва партії позицію щодо голосування за один із законопроєктів.

16 червня 10 народних депутатів із парламентської фракції «Голос», а це рівно її половина, оголосили про створення у Верховній Раді окремого об’єднання «Справедливість» та висловили недовіру голові фракції.

А згодом десять народних депутатів від фракції оприлюднили спільну заяву. У ній вони розкритикували чинне керівництво партії та закликали переобрати його на з'їзді політсили. Тоді очільників партії — Кіру Рудик і Железняка — звинуватили в узурпації влади: нібито вони використовують політсилу «як інструмент для задоволення власних інтересів, самопіару та підігрування владі».

Одним із прикладів такого «підігрування владі» у «Справедливості» називали підтримку п'ятьма депутатами «Голосу» включення до порядку денного законопроєкту, який відтермінує запровадження українського дубляжу в усіх фільмах і серіалах.