Депутати «Голосу» заявили, що Железняка зняли з посади голови фракції. Він каже, що це «не відповідає дійсності»

Такий вигляд має Ярослав Железняк
Такий вигляд має Ярослав ЖелезнякЯрослав Железняк / Facebook

Кілька депутатів фракції «Голос» оголосили, що більшість її членів проголосували за звільнення Ярослава Железняка з посади голови. Сам Железняк каже, що ці заяви не відповідають дійсності.

Про звільнення Железняка повідомили, зокрема, Олександра Устінова й Ольга Стефанишина.

За їхніми словами, за рішення про звільнення Железняка проголосували 11 народних депутатів фракції «Голос» — тобто більшість.

Лист із рішенням направили голові Верховної Ради Дмитру Разумкову. Тимчасово виконувати обов’язки Железняка буде Роман Костенко, заступник керівника фракції.

Сам Железняк написав у Facebook, що ці заяви «не відповідають дійсності», бо для звільнення голови фракції «Голос», згідно з положенням, потрібно 14 голосів, а не 11. Така ж позиція оприлюднена і на сторінці «Голосу» у Facebook.

Водночас і Устінова, і Стефанишина наголошують, що 14 голосів потрібні лише для призначення голови фракції, а для звільнення достатньо і простої більшості.

Що передувало?

У «Голосі» деякий час триває криза. Про розбіжності серед депутатів стало відомо ще в березні. Усе розпочалося з того, що низка парламентарів мала відмінну від керівництва партії позицію щодо голосування за один із законопроєктів.

16 червня 10 народних депутатів із парламентської фракції «Голос», а це рівно її половина, оголосили про створення у Верховній Раді окремого об’єднання «Справедливість» та висловили недовіру голові фракції.

А згодом десять народних депутатів від фракції оприлюднили спільну заяву. У ній вони розкритикували чинне керівництво партії та закликали переобрати його на з'їзді політсили. Тоді очільників партії — Кіру Рудик і Железняка — звинуватили в узурпації влади: нібито вони використовують політсилу «як інструмент для задоволення власних інтересів, самопіару та підігрування владі».

Одним із прикладів такого «підігрування владі» у «Справедливості» називали підтримку п'ятьма депутатами «Голосу» включення до порядку денного законопроєкту, який відтермінує запровадження українського дубляжу в усіх фільмах і серіалах.