Спалах коронавірусу може спричинити кризу в економіці України, тому уряд має вживати оперативних заходів для недопущення поширення вірусу.

Про це повідомив виконувач обов'язків міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

«Ймовірність епідемії низька, але поступово зростає. Епідемія може призвести до кризи в економіці», — заявив Милованов.

Він зазначив, що уряд має підготувати стратегію для протидії економічним наслідкам коронавірусу. Ця стратегія має стосуватися:

  • монетарної політики — зниження облікової ставки, вливання додаткових коштів на ринок;
  • фіскальної політики — надання податкових канікул окремим категоріям бізнесу, надання бюджетної підтримки. За потреби Милованов рекомендує обмежити діяльність підприємств окремих галузей, зокрема туризму, транспорту тощо;
  • торговельної політики — запровадження або навпаки скасування мит на імпортні товари.

Також Милованов рекомендує у разі подальшого поширення коронавірусу запровадити канікули на комунальні платежі для пенсіонерів та укладати спеціальні меморандуми з представниками різних галузей економіки.

Як швидко поширюється вірус? Які симптоми COVID-19 та як від нього захиститися? Усі новини про коронавірус в Україні та світі ми збиратимемо в текстовому онлайні.

За останніми даними, кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 93 158. З початку спалаху коронавірусу від хвороб, спричинених інфекцією, померли 3 198 людей, зокрема 77 в Ірані та 79 в Італії. Водночас 50 690 пацієнтам вдалося одужати.

Також відомо про 5 випадків зараження українців у світі: четверо інфікувалися на лайнері Diamond Princess та одна українка в Італії.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: