Представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила в Брюсселі, що країни Євросоюзу не переводитимуть свої посольства до Єрусалима за прикладом США.

Країни Євросоюзу не переводитимуть свої посольства до Єрусалима за прикладом США.

Про це заявила представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні після спілкування з главою ізраїльського уряду, повідомив сайт дипломатичної служби ЄС.

«Я знаю, що прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху кілька разів згадував, що він очікує, що інші повторять рішення президента США Трампа перемістити посольства в Єрусалим. Він може зберегти свої очікування щодо інших країн, але з боку держав-членів Європейського союзу цей крок не настане», — сказала вона.

Могеріні наголосила, що ідея про те, що Єрусалим є столицею двох держав – Ізраїлю і Палестини – найбільш реалістична.

Раніше повідомлялося, що депутати ізраїльського парламенту звернулися до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з проханням визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

6 грудня президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати столицею Ізраїлю Єрусалим, а також про  намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму. Наразі американське посольство розташоване у Тель-Авіві.

Прем'єр Ізраїлю підтримав рішення американського президента. Радбез ООН не підтримав рішення Трампа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто розбрату: що потрібно знати про  визнання Єрусалима столицею Ізраїлю

Рішення американського лідера викликало численні протести по всьому світу. Відтак, на палестинській території, зокрема, палили портрети Трампа, а рух ХАМАС пообіцяв улаштувати 9 грудня «день гніву». Палестинці вважають східну частину Єрусалиму своєю територією. Її армія Ізраїлю відбила у 1967 році і приєднала до решти міста постановою парламенту у 1980 році.

ООН вважає східний Єрусалим окупованою територію, у той час як влада Ізраїлю вважає його своїм.

Поділитись: