Війна

Країни Заходу хочуть обійти вето Росії у питанні Сирії — The Guardian

24 квітня, 2018 18:13
Війна/Країни Заходу хочуть обійти вето Росії у питанні Сирії — The Guardian
Зберегти
Вигляд
На щорічній зустрічі постійних представників ООН, що відбувається у Швеції, обговорили застосування механізму, що дозволить обійти вето Росії у питаннях, що стосуються кризи у Сирії.

На щорічній зустрічі постійних представників ООН, що відбувається у Швеції, обговорили застосування механізму, що дозволить обійти вето Росії у питаннях, що стосуються кризи у Сирії.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на свої джерела.

Так, мова йде про застосування резолюції «Єдність заради миру», яку ухвалили в ООН під час Корейської війни у 1950 році.

Ця резолюція дозволяє обійти вето одного з постійних представників Ради безпеки, поставивши питання на голосування Генеральною асамблеєю ООН.

«Російське вето не має стати кінцем спробам колективних дій ООН в Сирії. Відповідальність за використання хімічної зброї  та за припинення жахів сирійського конфлікту лежить на всій світовій спільноті», — повідомив Іан Мартін, колишній посаловець в ООН.

Росія ветувала рішення Радбезу ООН по Сирії вже 11 разів.

18 квітня інспектори Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) вирішили відкласти початок розслідування хіматаки у сирійському місті Дума через безпекову ситуацію у регіоні.

У Великій Британії заявили, що Росія не пускала інспекторів ОЗХЗ до сирійської Думи.

У ніч проти 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії, Трамп назвав їх «досконалою місією».

Удари США, Британії та Франції по Сирії підтримало НАТО , а також Україна.

МЗС Росії відреагувало на удари по хімоб'єктах у Сирії. Росія скликала екстрене засідання Радбезу ООН через удари по Сирії, проте Радбез ООН відхилив проект резолюції Росії.

Міноборони Франції опублікувало відео удару по Сирії.

8 квітня на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті здійснили хіматаку, внаслідок якої загинули щонайменше 70 людей, та постраждали понад 1000.

Пов`язані новини