Новий очільник української делегації Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук готовий почати перемовини з жителями окупованого Донбасу. Це стосується людей, які не управляли в самопроголошених республіках і не воювали на стороні бойовиків.

Про це він сказав в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Натомість Кравчук готовий говорити з людьми, які працюють у закладах освіти, громадських організаціях. Людей на окупованих територіях потрібно переконати, що Україна — це не ворог.

«Якщо люди, які там живуть, будуть вимагати припинення війни… Вони зараз не вимагають припинення війни, тому що не бачать своєї перспективи, не бачать свого майбутнього. Їх обдурила кремлівська пропаганда. Вони бачать в Україні свого ворога», — сказав Кравчук.

На його думку, якщо люди захочуть завершення війни, то «Москва почує і також буде йти назустріч людям».

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики щоденно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та інженерно обладнують свої позиції. У штабі називають це провокаціями, тому вогонь не відкривають.

Головним досягненням цього перемир'я є те, що жоден український військовий не загинув і не дістав поранення.

Чому про Донбас розповідає Кравчук?

До 28 липня Тристоронню контактну групу очолював другий президент України Леонід Кучма, але він вирішив більше не брати участь у перемовинах у Мінську. Тоді йому почали шукати заміну.

Зеленський обрав 86-річного Кравчука на цю посаду. Перший президент пообіцяв «до останнього подиху» працювати над пришвидшенням миру на Донбасі.

Кравчук уже розповів про два компроміси, на які готовий піти. Перший — замість поняття «особливий статус Донбасу» хоче ввести «особливу систему управління». Другий — створити вільну економічну зону в цих районах.

Поділитись: