Країни ОПЕК+ домовилися про продовження угоди зі скорочення видобутку нафти ще на місяць — до початку серпня.

Про це йдеться у проєкті підсумкового комюніке зустрічі делегатів країн ОПЕК+, пише Bloomberg.

Таким чином, в липні, як і в травні-червні, учасники угоди будуть скорочувати видобуток на 9,7 мільйона барелів на добу. За попередніми даними, в другому півріччі планувалося скорочення на 7,7 мільйона барелів на день.

Угоду підтримали два найбільші постачальники — Росія і Саудівська Аравія. Остання, за даними Reuters, навіть пропонувала продовжити квоти до кінця грудня 2020 року.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) — картель, створений нафтовидобувними державами для стабілізації цін на нафту. Членами цієї організації є країни, чия економіка залежить від доходів з експорту нафти.

ОПЕК+ — це домовленість, яка охоплює не тільки країни-члени картелю, але й низку інших: Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Казахстан, Малайзію, Оман, Південний Судан, Росію та Судан.

Нагадаємо, через економічну кризу, викликану пандемією COVID-19, у світі впав попит на нафту (за оцінками Міжнародного енергетичного агентства, він міг скоротитися на 30%). До того ж з початку пандемії найбільші експортери нафти не лише не зменшували видобуток нафти, але й наростили його.

Як наслідок, ціни на нафту у світі почали рекордно падати. Економіки країн-експортерів нафти від цього постраждали, тому врешті-решт країни ОПЕК+ домовилися про скорочення видобутку — на 9,7%.

Пізніше, 20 квітня, ціни на американську нафту марки WTI впали спершу до нуля, а згодом до від’ємних значень. Це падіння зачепило й нафту інших марок, зокрема європейської Brent та російської Urals.

У підсумку угода ОПЕК+ та пом'якшення карантину в деяких країнах дозволили цінам на нафту дещо вирости, зокрема російська нафта подорожчала на 22%.

Поділитись: