Кредитодавець депутата Євгена Дейдея Ігор Лінчевський в приватних телефонних розмовах обговорював, як поводитися на допиті в Національному антикорупційному бюро

Кредитодавець депутата Євгена Дейдея Ігор Лінчевський в приватних телефонних розмовах обговорював, як поводитися на допиті в Національному антикорупційному бюро.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Лінчевський на регламентному комітеті Верховної Ради надав пояснення. Зокрема, він заявив, що позику депутату Євгену Дейдею надавав спершу за усною, а потім за письмовою домовленістю.

«Ми поспілкувалися і між нами була усна домовленість. Я двома частинами привозив ці гроші в Київ і передавав. Пізніше ми оформили письмовий договір, оскільки я не хочу ці гроші втратити», — заявив Ігор Лінчевський.

Після цього слово взяв голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, запиташи, чи готовий той пройти допит на поліграфі.

Лінчевський відповів, що готовий, а Холодницький у свою чергу додав, що «це зафіксував»

«Чому ви в телефонних розмовах із різними людьми намагаєтеся дізнатися, що говорити на допиті в НАБУ? З ваших слів витікає, що ви хочете обговорити коли, в якій формі, письмово чи усно ви зробили цю позику», — запитав генпрокурор Луценко.

«Я не знаю таку структуру, як НАБУ і не знаю, як там себе поводити. Тому консультуюся», — сказав  Лінчевський.

Як відомо, прокуратура вбачає ознаки незаконного збагачення в діях народного депутата Дейдея.

«Наразі слідство вважає, що всі законні джерела надходжень складають 1,4 мільйони гривень. Однак, вартість набутого майна становить 6,3 мільйони гривень», — заявив Луценко.

Прокуратура посилається на те, що різниця між офіційними доходами з усіх джерел та придбаною власністю подружжя Євгена та Інги Дейдей складає більше 4,5 мільйонів гривень. За даними слідства, у період з 2007 по 2016 рік вони задекларували трохи більше 1,4 мільйони гривень.

У той же час, за даними прокуратури, в період з 2014 по 2016 роки подружжям Дейдейїв була придбана квартира вартістю 2 893 993,06 гривень та два автомобілів Audi Q7 вантістю 1 574 818,67 гривень та 1 664 879,22 гривень.

Крім того, прокуратура підозрює, що депутат намагався приховати значні суми витрат. Тому все майно записувалося на дружину, а квартира в 2016 була подарована тещі народного депутата.

За версією прокуратури, щоб легалізувати майно, дружина Дейдея взяла позику в розмірі 3,5 мільйони гривень у Ігоря Лінчевського, що було вказано в декларації депутата. Проте, прокуратура підозрює, що ці гроші насправді не передавалися дружині депутата.

Раніше повідомлялося, що народний депутат фракції «Народний фронт» Євген Дейдей хоче заслухати свідка у справі про своє незаконне збагачення на комітеті Верховної Ради з питань регламенту, який розглядає подання прокуратури про зняття з нього депутатської недоторканності.

Нагадаємо, напередодні Генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про зняття недоторканності з народних депутатів Андрія Лозового, Євгенія Дейдея, Олеся Довгого, Борислава Розенблата і Максима Полякова.

Нагадаємо, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Борислав Розенблат і депутат від «Народного фронту» Максим Поляков підозрюються в отриманні хабара за зміни в законопроектах про видобуток бурштину.  Лозового підозрюють в ухиленні від податків. Довгого у махінаціях із землею під Києвом, а Дейдея у незаконному збагаченні. 

22 червня повідомлялося, що подання Луценка щодо зняття недоторканності з п'яти народних депутатів будуть передані на розгляд в сесійну залу до кінця поточної сесії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: