Кремль попросив деякі великі російські приватні компанії прорекламувати серед своїх співробітників голосування за поправки до Конституції, які можуть дозволити президенту Путіну зберегти свою посаду до 2036 року.

Про це пише Reuters, посилаючись на документи, які Кремль розіслав щонайменше трьом великим компаніям. Яким саме, не уточнюється.

Документ називається «Мобілізація в корпораціях 2020». Таким чином російська влада хоче збільшити явку на голосуванні 1 липня, пише видання.

Так, в документах зазначається, що для цього біля дільниць планують розігрувати призи серед тих, хто проголосує, зокрема автомобіль і квартиру.

Як пише агентство, компанії повинні передавати інформацію про явку серед своїх працівників в так званий «Проєктний офіс».

Також автори документу пропонують керівництву компаній відповіді на «складні запитання», які можуть виникати. Одне з таких звучить так: «Чи правда, що Путін змінює Конституцію під себе, щоб залишитися при владі?». Відповідь, яку пропонують в документі: «Путін робить це для нас. Щоб наступний президент після нього не зміг розвалити країну як Горбачов з Єльциним». 

У Кремлі та Центральній виборчій комісії Росії цю інформацію Reuters не прокоментували.

1 липня в Росії відбудеться голосування за поправки до російської Конституції. Їх президент країни Путін запропонував внести ще в січні 2020-го. У березні їх доповнили нормою, яка дозволяє Путіну перебувати на посаді президента ще на два строки — тобто теоретично до 2036 року.

Поділитись: