Працівники посольства США в Україні записали відеозвернення до шостої річниці анексії Криму.

Відео опубліковано у Facebook диппредставництва.

Так, на відео є аташе з питань армії та оборони полковник Томас Воффорд, заступниця прес-аташе Крістін Хокінс, аташе з питань культури Шон О’Хара та радниця з економічних питань Меган Боулдін.

«Для нас це честь — бути сьогодні в Україні, працюючи пліч-о-пліч з українцями», — сказала Хокінс.

Вони зазначили, що шість років тому працювати в інших місцях, але одразу зрозуміли, що Росія грубо порушує міжнародне право та права людини у Криму.

«І сьогодні ми разом з народом України заявляємо: Крим — це Україна», — сказав полковник Воффорд.

Нагадаємо, США продовжили на рік санкції проти Росії через анексію Криму.

А президент Володимир Зеленський заявив, що 26 лютого в Україні буде Днем супротиву окупації Криму та міста Севастополь.

26 лютого 2014 року кримський парламент мав зібратися на сесію за «сепаратистським» порядком денним. Під будівлею Верховної Ради Криму зібралися прибічники цілісності України, їм на противагу виступили проросійські активісти на чолі з Сергієм Аксьоновим, який згодом очолив самопроголошений окупаційний уряд Криму.

Прибічникам територіальної цілісності України, кримськотатарським і проукраїнським активістам, в той день вдалося не допустити проведення сесії кримського парламенту. Наступного дня його було захоплено російськими військовими.

Після окупації Криму Росія почала кримінальне переслідування учасників проукраїнського мітингу 26 лютого. За провадженням, відокремленим у цій справі, до 8 років колонії було засуджено заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, якого згодом вивезли з Криму за сприяння президента Туреччини.

Поділитись: