Політв'язень Едем Бекіров, Сімферополь, 6 червня 2019 року
Фото:

Іван Тарасов/«Крим.Реалії»

Підконтрольний окупаційній владі Криму суд Сімферополя продовжив на 2 місяці тримання під вартою політв’язня Едема Бекірова, якого підозрюють у незаконному зберіганні боєприпасів та вибухівки.

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

Слідчий ФСБ Іван Романець заявив, що продовження такого запобіжного заходу необхідне, бо треба провести «не менше трьох перевірок показань на місці», висунути Бекірову звинувачення в остаточній редакції і допитати його як обвинуваченого, а також повідомити Бекірову та його захисту про закінчення слідчих дій.

Романець також сказав, що нібито у матеріалах справи немає матеріалів, які підтверджують, що тяжкохворого Бекірова не можна утримувати в СІЗО.

Адвокат Олексій Ладін розповів, що Бекіров більше 12 годин провів в очікуванні засідання без їжі та медичної допомоги.

«Суд з'ясував, що Бекірова вивели з камери о 7 ранку і до пізнього вечора у нього ні крихти в роті не було. Це при тому, що у Бекірова цукровий діабет і за рекомендацією лікаря він повинен приймати їжу кожні три години. Наслідки можуть бути найсумніші — аж до діабетичної коми», — сказав захисник.

Раніше слідчий запропонував Бекірову визнати провину в обмін на переведення під домашній арешт. Стан здоров’я політв'язня Бекірова стабільно важкий.

Силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня 2018 року. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

15 січня Бекірова вивезли з СІЗО Сімферополя до лікарні для обстежень на два тижні.

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Поділитись: