Стан здоров'я кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого влада анексованого Криму звинувачує у незаконному зберіганні боєприпасів та вибухівки, стабільно важкий.

Про це під час засідання громадського об'єднання «Кримська солідарність» повідомив адвокат політв’язня Іслям Веліляєв, повідомляють «Крим.Реалії».

«Бекірову дуже погано. Я бачив його вчора: обличчя набрякле, постійна задишка, бронхи забиті, каже, що зовсім не відчуває пальців ноги. Його підсадили на інсулін і вливають величезні дози, посилаючись на протокол лікування. Хоча до затримання він підтримував цукор в крові за допомогою таблеток. Кожного місяця дозу збільшують, підшлункова залоза вже не витримує, і це — окрім величезних проблем з серцем», — повідомив адвокат.

За його словами, 14 травня Бекірову мали зробити спірографію у лікарні Семашко, що дозволить оцінити ефективність лікування. Однак, за словами адвоката, лікарі затягують процедуру, оскільки не хочуть підтверджувати неспроможність методу лікування.

«Його сили закінчуються. Едем сказав мені: «Іслям, зроби що-небудь мені треба вийти, інакше я просто помру», — повідомив Веліляєв.

Раніше очільниця МОЗ Уляна Супрун заявила, що у активіста Бекірова існує ризик «цукрової коми».

Нагадаємо, 10 квітня активісту Едему Бекірову продовжили термін тримання під вартою до 12 червня.

Однокамерник Бекірова Руслан Трубач заявляв, що у нього вкрай важкий стан здоров’я, а адвокат сказав, що його підзахисному не надають медичної допомоги в СІЗО Криму.

Силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня 2018 року. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

15 січня Бекірова вивезли з СІЗО Сімферополя до лікарні для обстежень на два тижні.

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile