Кримського політв'язня Володимира Балуха, який відбуває покарання у колонії у Тверській області Росії, перевели до штрафного ізолятора, де він буде знаходитися «мінімум до 2 липня».

Про це заявила адвокатка політв’язня Ольга Дінзе, повідомляють «Крим.Реалії».

«Його перевели з лікувально-профілактичного закладу назад у колонію. Після надходження у колонію він 4 дні перебував у п'ятому загоні. Після чого, співробітниками колонії спеціально була створена ситуація, тобто провокація, після якої вони зафіксували чергове незначне порушення і помістили його у ШІЗО», — сказала Дінзе.

Адвокат зазначила, що причиною стало нібито порушення внутрішнього розпорядку колонії.

«Балуху перед вечерею стало погано і він попросив відвести його до лікаря. Співробітник колонії сказав: «Ти приляж поки». Балух приліг, хоча це не положено в даний час доби. Його одразу сфотографували, відвели у медичну частину і помістили в ШІЗО за те, що він порушив внутрішній розпорядок», — сказала вона.

Раніше Балуха після кількох місяців утримання в штрафному ізоляторі колонії перевели до тюремної лікарні, де він пройшов медичне обстеження.

Балух написав листа зі штрафного ізолятора в колонії у Тверській області. Він розповів, що до нього не пускають консула України, бо вважають громадянином РФ.

Тоді Дінзе повідомила, що стан політв’язня значно погіршився. Його вже в третій раз відправили до ШІЗО.

Також підконтрольний окупаційній владі Верховний суд Криму ухвалив рішення, яке продовжує час перебування в колоніїукраїнського політв'язня Володимира Балуха.

Нагадаємо:

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів». На початку жовтня 2017 року суд скасував вирокукраїнцеві та призначив новий розгляд справи. За його підсумками у січні 2018 року суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів.

Поділитись: