Кримського татарина Едема Бекірова, якого обвинувачують в незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів та утримують в Сімферопольському СІЗО, не вивезли на медичний огляд до лікарні. Про це повідомив його адвокат Олексій Ладін після розмови з начальником медсанчастини СІЗО.

За словами адвоката, у СІЗО пояснили це тим, що не змогли зібрати конвой. 

«Начальник медсанчастини запевнив, що завтра до обіду Бекірова все ж вивезуть в лікарню», — додав Ладін.

Напередодні повідомляли, що Бекірова 14 січня мали відвезти у лікарню для проведення необхідних медичних обстежень, а також нададуть усю необхідну медичну допомогу.

Раніше однокамерник Бекірова заявляв, що у нього вкрай важкий стан здоров’я — його життя під загрозою. Адвокат Бекірова заявив, що його підзахисному не надають медичної допомоги в СІЗО Криму.

Нагадаємо, силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів. З будівлі ФСБ РФ у Сімферополі Бекіру дали можливість повідомити дружину про те, де він знаходиться.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». 

Поділитись: